K&K Cosmetic

Jakie są rodzaje zaskórników i jak sobie z nimi poradzić

Jakie są rodzaje zaskórników i jak sobie z nimi poradzić

Jakie są rodzaje zaskórników i jak sobie z nimi poradzić 

Zaskórniki zamknięte i otwarte 

Zaskórniki zamknięte charakteryzują się białą barwą, gdyż ich czop lokalizuje się nieco niżej, pod powierzchnią skóry. W wyniku braku dostępu powietrza nie dochodzi w nich do ciemnienia keratyny. Rodzaj zaskórników związany jest z charakterystyczną dla nich budową lejka przewodu gruczołu łojowego. Zaskórniki otwarte powstają, gdy czop zablokuje część lejka, znajdującą się na poziomie naskórka. Charakteryzuje się czarnym kolorem, będącym wynikiem utlenienia się keratyny zawartej w czopie.

 

Jak zwalczyć zaskórniki na twarzy – wskazówki pielęgnacyjne

Świadoma i kompleksowa pielęgnacja powinna skupić się przede wszystkim na regularnej higienie skóry twarzy, dobrze dopasowanych produktach pielęgnacyjnych, służących do oczyszczania, nawilżania, złuszczania martwych komórek oraz preparatach regulujących produkcję sebum, a także obniżających pH skóry. Brak bilansu między złuszczeniem i oczyszczaniem naskórka, przy równoczesnym zachowaniu bariery ochronnej skóry, jest częstym błędem w codziennej pielęgnacji.  Produkcja łoju to bardzo ważny element bariery hydrolipidowej skóry. Przesadne dążenie do zmatowienia cery, jedynie nasila problem przetłuszczania się naskórka. Zachowanie równowagi i stosowane właściwych technik aplikacji kosmetyków pielęgnacyjnych umożliwi skórze szybki powrót do zdrowia i wspaniałej kondycji. 

Jak radzić sobie z zaskórnikami? 

Nie tylko preparaty pielęgnacyjne mają dobroczynny wpływ na czystą i zdrową skórę twarzy, ale również stosowanie odpowiedniej diety. Badania naukowe udowodniły, że prawidłowa żywność  zmniejsza ilość produkowanych w organizmie ludzkim androgenów oraz łagodzi intensywność ich oddziaływania na komórki skóry. Dieta o niskim ładunku glikemicznym, unikanie cukrów prostych i wysoko przetworzonych produktów, a także dostarczanie odpowiedniej ilości witamin i minerałów,  znacznie poprawia kondycję skóry. Spożywanie żywności charakteryzującej się niskim indeksem  glikemicznym, zapobiega wzrostowi poziomu insuliny oraz IGH-1 (przyczyniającego się do nadmiernej produkcji sebum i zaburzeń rogowacenia skóry). Nie oznacza to, że należy wyłączyć z diety węglowodany, lub cukry pochodzące z owoców. Produkty o wyższym IG (np. makarony) należy spożywać z dodatkiem składników obniżających ładunek glikemicznym takie jak: białka, tłuszcze oraz bezcenny błonnik. Tak przygotowane posiłki zapobiegną wyrzutom insuliny, zmniejszą wzmożoną produkcję sebum i zminimalizują wystąpienie stanów zapalnych, przebiegających w skórze. Zadbana cera to nie tylko kwesta estetyki, ale również zdrowia i lepszego samopoczucia.

 

Jak pozbyć się zaskórników na brodzie?

Prawidłowa pielęgnacja skóry na brodzie to klucz do zdrowej cery. Skuteczny, aczkolwiek delikatny żel do mycia twarzy, usunie nadmiar sebum. Gromadzenie się zanieczyszczeń na brodzie, bywa częstym powodem tworzenia się szpecących zmian skórnych. Specjalistyczne produkty oczyszczające twarz, zawierają potrzebne składniki nawilżające i łagodzące takie, jak: olej arganowy, witamina E, czy jojoba. Preparaty pielęgnacyjne, maseczki oczyszczające i relaksujące, olejki terapeutyczne,  maseczki z glinką lub węglem aktywnym, pomogą w głębokim oczyszczaniu porów skórnych, eliminując zanieczyszczania, w tym również zaskórniki.



Jak pozbyć się zaskórników w domu

Podstawą zapobiegania powstawania zaskórników jest regularne oczyszczanie skóry za pomocą delikatnych preparatów do mycia twarzy takich jak: żele, pianki, emulsje, czy mleczka oczyszczające, które nie naruszają naturalnej bariery ochronnej skóry. Codzienne oczyszczanie twarzy pomoże zredukować ryzyko pojawienia się zaskórników. Peelingi, zawierające kwasy owocowe lub salicylowy, skutecznie złuszczają martwe komórki skóry. Peelingi ziarniste również usuwają martwy naskórek, lecz należy obchodzić się z nimi ostrożnie, by nie podrażnić skóry. Maseczki oczyszczające ułatwiają pozbycie się zaskórników oraz nadmiaru sebum. Produkty kosmetyczne, zawierające retinoidy stymulują odnowę komórkową skóry, pomagając w redukcji zaskórników. Zdrowa dieta bogata w warzywa, owoce i pełnoziarniste produkty oraz odpowiednie nawodnienie, również ma wpływ na dobrą kondycję skóry i  redukcję wydzielania sebum. Higiena i czystość narzędzi do makijażu, regularna dezynfekcja pędzli, minimalizuje ryzyko infekcji i powstawania zaskórników. 

 

Blog kategorie

Partnerzy logistyczni

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl